Проблема національно-патріотичного виховання молодого покоління не нова. Але особливої актуальності вона набуває, коли в українському суспільстві спостерігаємо загострення проблеми розуміння значення для людини рідної мови, Батьківщини та її символів. Склалася ситуація, коли країна в усіх одна, проте ставлення до неї - різне, а почуття патріотизму кожного українця зазнає серйозних випробувань.
Уроки "Я у світі" вводять дитину в сучасне життя. Майбутнє української нації залежить від змісту цінностей,які закладаються в серцях дітей. Національно-патріотичне виховання громодян України - передумова розвитку державності. Молодший шкільний вік є періодом входження у соціальну зрілість. На цьому етапі активно формується світогляд, розвиваються емоційно-вольова та пізнавальна сфери дитини, формується продуктивний досвід спілкування, закладаються основи стійких громадянських компетентностей особистості. І тут важливо не спізнитися. Основними завданнями сучасної педагогічної та психологічної науки на шляху виховання громодян України є прищиплення їм високої морально-етичних якостей, формування глибокої національної свідомості.
Днями на базі Кулішівського НВК відбулося районне методичне об'єднання вчителів 3-х класів на тему: "Патріотичне виховання молодших школярів на уроках "Я у світі". Освітньо-виховне середовище презентувала адміністрація навчального закладу. Відкритий урок на тему: "Україна - незалежна держава" та виховний захід "Україна - моя Батьківщина" підготувала та провела класовод 3 класу Кулішівського НВК Харабара Світлана Василівна, вчитель з 27-річним стажем роботи, вищою кваліфікаційною категорією. Світлана Василівна - творча особистість, яка завжди на високому рівні, методично-вірно проводить уроки. У народі таких педагогів називають "вчителями від Бога". Діти відчувають її щирість, любов до них, у свою чергу учні стараються на уроках, показують гарні знання. Батьки дітей беруть активну участь у їх шкільному житті.
Основною метою відкритого уроку та виховного заходу було: формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу, розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, до свого народу, до рідної мови. На уроці уміло проводилася мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах, що сприяло збудженню їхнього інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності. Свідомому засвоєнню нового матеріалу слугувало методично правильно організоване повторення раніше вивченого та актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів. Світлана Василівна цікаво та доступно розкрила зміст теми. З точки зору виховного впливу уроку, перш за все треба відмітити особистість учителя. Спокійний тон, уважне і добре ставлення до учнів у поєднанні з вимогливістю, манера звертатися до класу, витримка - усе це передається дітям і слугує еталаном людських стосунків.
Тема уроку та виховного заходу тісно взаємопов'язані. Під час проведення виховного заходу учні 3 класу Кулішівського НВК декламували вірші та співали пісні про рідну неньку-Україну. Завершила свято Світлана Василівна словами-закликом: "Нема нічого святішого і ріднішого на білому світі, ніж своя, рідна сторона, мила Вітчизна, світла й дорога серцю кожного українця. Наша Батьківщина - рідна Україна. Завжди пам'ятайте це і гордо пронесіть усвідомлення того, що ми - діти України. Несіть у світ добро і радість, як справжні українці, бо кожен з нас приходить у світ для добра".
На обговоренні заходів присутні члени районного методичного об'єднання зазначили, що педагог працює на високому рівні, про що й свідчив позитивний настрій, який створили вчитель та учні. У вчителів 3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянського району залишилося дуже багато позитивних вражень від семінару, а на загадку їм було подаровано квіти, зроблені власноруч учнями 3 класу Кулішівського НВК та молитву за Україну.
Методист УОМС РДА Вікторія Гафінчук
|