Середа, 22.01.2025, 07:19
Відділ освіти, молоді та спорту
Сокирянської 
РДA


Вітаю Вас Гість | RSS

Головна
ДОН
ІППОЧО
Букпортрет
...
Головна » 2013 » Грудень » 17 » Семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів району
22:41
Семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів району

Сьогодення потребує від педагога-практика високого професіоналізму, володіння сучасними технологіями навчання і виховання, бажання та вміння постійно вчитися й самовдосконалюватися, творчого підходу з одного боку й деякої прагматичності та раціоналізму з іншого.

Для адміністратора школи, який є наставником і навіть взірцем для вчителів, особливо важливо відчувати тенденції інноваційних змін у системі освіти, розуміти сутність й особливості педагогічних технологій, уміння аналізувати й оцінювати ефективність їх використання.

Необхідно пам`ятати слова Сенеки: «Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися».

На виконання плану роботи управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на 2013 рік 12 грудня на базі Шишківецького ЗНЗ проведено семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів району з проблеми «Шкільний методичний кабінет – центр удосконалення фахової майстерності педагогів»

     У роботі семінару-практикуму взяли участь начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Рябко Г.І., заступник начальника, начальник відділу освіти УОМС РДА Пастушок О.І., завідувач РМК відділу освіти УОМС РДА Танас М.Ф. та заступники директорів з навчально-виховної роботи всіх навчальних закладів району.

     У Шишківецькому ЗНЗ працює 33 педагогічні працівники. Колектив творчий, професійний, що підтвердили заходи плану роботи семінару.

Панорама показових уроків:

Урок німецької мови у 6 класі провела Скаженюк Ольга Юріївна, вчитель німецької мови, спеціаліст другої категорії. Для її уроків характерною рисою є використання інтерактивних прийомів, форм навчальної діяльності учнів, що значно підвищує роль самостійної роботи школярів, активізує їхню пізнавальну діяльність. Пріоритет надає комунікативно спрямованим завданням і вправам, які забезпечують оволодіння мовою як засобом спілкування . Вдало використовує ситуативні і тематичні малюнки та картини, схеми, таблиці, кросворди, роздатковий  матеріал для парної, групової, індивідуальної роботи. Добре поєднує індивідуальні і колективні форми роботи.

На уроці на тему «Олімпійські ігри» вчитель застосувала різноманітні ігри, розв’язування кросвордів, презентацію проектних робіт учнів, що дало змогу розвивати навички та вміння вести бесіду, реалізувати вміння учнів спілкуватися за темою «Спорт» в типових ситуаціях та сприймати на слух нескладні автентичні тексти. Учні працювали в групах, вели діалог про видатних спортсменів України. Цікава гра «Павутинка» у групах створила позитивну психологічну атмосферу, бажання в учнів розширити сферу спілкування.

На уроці образотворчого мистецтва «Прикладна діяльність. Вітраж» у 7 класі Бужак Раїса Павлівна, вчитель образотворчого мистецтва, спеціаліст вищої категорії, ознайомила учнів з роллю вітражів в епоху середньовічної готики та сучасного мистецтва, закріпила знання про вітражне мистецтво. Цікаво була проведена у формі презентації заочна подорож до Парижу. Учням було дуже цікаво самостійно створювати вітражі різними способами. Найкращі їхні роботи були представлені на виставці – презентації.

Бужак Раїса Павлівна – творчо працюючий педагог, який володіє інноваційними методиками і технологіями, вміє продумувати оригінальні ідеї, застосовує нестандартні форми проведення уроку. Велику увагу вона приділяє формуванню духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських цінностей. Учитель вчить умінню аналізувати, зіставляти, порівнювати.

Урок української мови «Велика буква у кличках тварин» у 2 класі був захоплюючим, цікавим. Учитель використала ігри «Ти мені, я тобі», «У зоопарку», які допомогли розвивати мовлення учнів. Школярі радо розповідали про своїх улюбленців, описували тварин. Охоче діти працювали за комп’ютерами, і таким способом закріплювали одержані знання.

 Лариса Дмитрівна Тимко –  енергійна, творча, винахідлива. На уроках вона розвиває пізнавальні та творчіздібності учнів, спілкується з ними духовно, є прикладом для них. Вчителька творчо підходить до реалізації проведення уроків, формує в учнів уміння та навички зв’язного  та писемного мовлення, виробляє в школярів орфографічні та пунктуаційні навички. Лариса Дмитрівна працює над проблемою: «Розвиток творчих здібностей учнів». При цьому впроваджує елементи інноваційних технологій навчання. Основна мета діяльності вчительки полягає в тому, щоб не лише озброїти учнів знаннями, вміннями й навичками, а й розвинути інші фізичні та розумові здібності, які формуються і розвиваються в процесі навчання. Педагог створює умови для всебічного розвитку кожного учня.

 Бучка Михайло Миколайович, вчитель історії та суспільствознавства, володіє широким діапазоном методів і прийомів організації провідних видів діяльності на уроках різного змісту. Глибокі знання свого предмету, творче використання передового педагогічного досвіду дають можливість учителю зробити уроки цікавими. Він проводить їх з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів, відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу. Вчитель працює в інноваційному режимі, зокрема впроваджує в практику роботи елементи інтерактивного навчання. Педагог намагається завжди бути поінформованим про новації у методиці викладання предмета.

Урок правознавства «Ти – людина, значить, ти маєш права» у 9 класі був проведений у формі подорожі, насичений термінами, поняттями. На уроці розглядались різні життєві ситуації. Належну увагу вчитель приділив роботі з обдарованими дітьми. Учні представили свої юридичні есе «Права і свободи людини».

Учасники семінару мали змогу відвідати позакласний захід «Козак – шоу -2013», який вміло провів педагог Осадчук Олег Васильович, вчитель предмета «Захист Вітчизни».

       У школі практикують крім загально прийнятих і нестандартні форми методичної роботи, які сприяють розвитку різного роду компетентностей, індивідуального стилю, креативності, творчих здібностей.

Одним із видів нестандартної роботи є проведення методичної ради у формі гри «Що? Де? Коли?». Саме така форма розвиває пізнавальну активність педагогів, стимулює самоосвіту, розвиток творчої ініціативи, забезпечує формування в колективі атмосфери плідного співробітництва.

     Ця гра показала, що педагоги добре засвоїли та володіють знаннями інноваційних технологій, які вміло застосовують на уроках та позакласних заходах.                                

Перед заступниками директорів з НВР було представлено структуру портфоліо вчителя: мету, завдання, основні принципи складання портфоліо вчителя. Продемонстровано електронний (папка з файлами), паперовий (папка-скорозшивач) варіант, веб-сайт, комп’ютерну презентацію портфоліо вчителя інформатики Томаша Олега Миколайовича, портфоліо заступника директора з НВР Скаженюк Ольги Юріївни, портфоліо методичного кабінету школи.

Слід зазначити, що портфоліо є не лише сучасною ефективною формою оцінювання діяльності й особистісного зростання учителів, але й допомагає їм ставити перед собою цілі, планувати й організовувати власну діяльність.

На засіданні круглого столу активно відбувалося обговорення проблеми семінару-практикуму.

На завершення роботи були підведені підсумки та прийняті методичні рекомендації семінару-практикуму заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів району.

Тож теоретично, всі заступники директорів шкіл району  поповнили знання, побачили результати роботи педагогів Шишківецького ЗНЗ, і тепер по-новому організують навчально-виховний процес у своїх педагогічних колективах. Адже освіта нинішнього покоління дійсно вимагає якісного реформування,  ґрунтовної підготовки молоді до самостійного осмисленого життя.   

 Завідувач РМК Танас М.Ф.

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 1027 | Додав: sok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Друзі сайту
ЗНО
Copyright MyCorp © 2025Конструктор сайтів - uCoz