З 12 по 20 листопада 2014 року був проведений ІІ (обласний) етап конкурсу «Дошкільний навчальний заклад майбутнього» у номінації «Ігровий центр дошкільного навчального закладу майбутнього».
Основні завдання Конкурсу передбачали:
– залучення педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, дизайнерів, архітекторів, студентів вищих навчальних закладів, які вивчають будівництво і архітектуру, представників батьківської громадськості до розробки нового зовнішнього вигляду та оснащення приміщення і прилеглої території дошкільних навчальних закладів;
– створення сучасної моделі спортивного майданчика дошкільного навчального закладу майбутнього;
– формування позитивної громадської думки про діяльність дошкільних навчальних закладів, привернення уваги різних соціальних груп до проблем дошкільної освіти.
У конкурсі взяли учать 13 переможців І (районного) етапу конкурсу із 11 районів області та міст Новодністровська і Чернівців. Належну організаційно-методичну роботу щодо якісної підготовки конкурсних матеріалів здійснили всі відділи/управління освіти області.
Приємним є те, що за підсумками обласного конкурсу завідувач дошкільного навчального закладу «Розумашки» с. Ожеве Самараш Оксана Володимирівна та батьківський комітет вибороли I місце, які є авторами проекту.
Основною метою даного дизайн-проекту стало гендерне виховання дошкільнят. Основним напрямком роботи закладу при створенні проекту було створення комфортних умов для хлопчиків. Для хлопчиків дібрали шлеми, конструктори, набори інструментів, ігри, літературу і зробили перші кроки по створенню міні середовищ (створення міні середовищ чоловічої і жіночої праці: ляльки-дівчинки, ляльки-хлопчики з усіма необхідними атрибутами і аксесуарами).
В ході реалізації проекту були використані як нові так і традиційні підходи, обладнання, матеріали до облаштування дитячих ігрових осередків.
Предметно-ігрове середовище облаштоване відповідно для дівчаток та хлопчиків окремо з можливістю ознайомлення дітей ролей протилежної статі.
Створюючи предметно-ігрове середовище у старшій групі ДНЗ, обов’язково слід подбати про осередки, у яких граються разом і хлопчики, і дівчатка. Тут розміщуюється куточок природи «Райський сад», Кінообсерваторія, музичний куточок … Разом з тим у груповій кімнаті створюються окремі, спеціально оформлені та обладнанні куточки для дівчаток та хлопчиків. Саме у віці 5-7 років діти під час ігрової діяльності починають групуватися за статевими ознаками. Такий «розподіл» дітей з одного боку сприяє формуванню жіночності у дівчаток і мужності у хлопчиків, а з іншого – підводить їх до розуміння необхідності спільних ігор.
Дякуємо всім педагогічним працівникам, батьківському комітету ДНЗ «Розумашки» с.Ожеве, які брали участь у створенні даного проекту.
У ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ МОЖНА ЗНАЧНО ВПЛИНУТИ НА ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРА ДИТИНИ.
Однак:
НІКОЛИ НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО МИ ЩЕ ДУЖЕ МАЛО ЗНАЄМО ПРО ТЕ, ЯК НЕТЯМУЩИЙ МАЛЮК ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ДОРОСЛУ ЛЮДИНУ. Є БЕЗЛІЧ ТАЄМНИЦЬ У РОЗВИТКУ МОЗКУ І ПСИХІКИ, ЯКІ ПОКИ НЕ ДОСТУПНІ НАШОМУ РОЗУМІННЮ,ТОМУ ГОЛОВНОЮ НАШОЮ ЗАПОВІДДЮ МАЄ БУТИ «НЕ ЗАШКОДЬ !»
|