Вівторок, 07.05.2024, 14:10
Відділ освіти, молоді та спорту
Сокирянської 
РДA


Вітаю Вас Гість | RSS

Головна
ДОН
ІППОЧО
Букпортрет
...
Головна » 2016 » Квітень » 25 » Районне методичне об'єднання вчителів хімії
15:43
Районне методичне об'єднання вчителів хімії

«Достукатися до дитинства – талант справжніх геніїв. Там зберігається буквально все, що є у Всесвіті», – писав Сальвадор Далі. Завдання вчителя – запалити вогники в душах дітей, розвивати потребу кожного учня бути  у постійному пошуку, щоб, отримуючи природничу освіту, вони могли б використати її для формування власної особистості.

Реформування освіти вимагає по-новому підходити до навчання. Тому для кожного вчителя-хіміка пріоритетним завданням є не тільки розвивати та вдосконалювати хімічну мову учнів, а й усвідомлювати, де в життєвих ситуаціях можна буде використовувати здобуті знання та вміння.

Нещодавно  Сербичанський НВК вітав освітян району на засіданні методичного об’єднання вчителів хімії «Розвиток творчих здібностей та обдарованості учнів засобами предмету хімії».

Роботу почали із ознайомлення методистом РМК Владиченко Аліною Вікторівною з планом роботи методичного об’єднання.

 Презентацію навчального закладу провела директор НВК Ладан Алла Дмитрівна спільно з  учнями школи.

Показовий урок з хімії у 7 класі на тему «Вода, її склад і властивості. Вода – розчинник» провела вчитель вищої категорії, «Старший вчитель» Кузик Валентина Андріївна.  Метою уроку було дати поняття про будову молекули води, її значення в природі та житті людини; узагальнити знання учнів про воду як розчинник; доповнити уявлення про суміші і чисті речовини; довести необхідність раціонального використання водних ресурсів і охорони їх від забруднень; виховувати бережливе ставлення до водойм, почуття відповідальності за діяльність людства, свідоме та дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я всіх живих організмів нашої планети.

 Обсяг інформації, в полі якої щоденно перебуває кожна людина, не здатний запам’ятати, проаналізувати й утримати найрозвиненіший мозок. Стає зрозумілим, що вивчення хімії не можна звести тільки до запам’ятовування. Лише урок із використанням активних і інтерактивних форм навчання може зробити цей процес по-справжньому цікавим, творчим і діяльнісним.  Тому успішне опанування учнями знань багато в чому залежить від умілого використання методів та прийомів, які забезпечують пізнавальну активність учнів.

На цьому уроці вчителем було використано  різноманітні вправи та прийоми: «Віршовані рядки», «Навігатор», «Снігова куля». За допомогою мультимедійного засобу змогли переглянути плейкаст «Вода – природний розчинник», послухали легенду «Чому багато води у морі», провели веселу хвилинку релаксації з використанням веселих фізичних вправ, дізналися багато цікавих фактів та міфів про воду. Чималий інтерес викликала в учнів та гостей «Галявина очікувань», яка «розцвіла» весняними квітами від краплинок-сподівань.

В.А.Кузик за допомогою інтерактивних методів залучила до процесу пізнання практично всіх учнів, забезпечувала їхню постійну активну співпрацю та умови, коли кожен учень робить свій індивідуальний внесок, коли триває жвавий обмін думками, ідеями, знаннями, способами діяльності. Головним засобом для упровадження таких технологій вона обрала навчання в малих групах учнів, об’єднаних спільною метою, а саме: проведення хімічних дослідів, пізнавальних дискусій та обговорення випереджувальних завдань. Це зробило показовий урок живим, динамічним, цікавим для усіх задіяних у ньому сторін – учителя, учнів та гостей.

На наступному  етапі роботи методичного об’єднання була проведена творча майстерня, де вчителі хімії Чумак В.П. (Білоусівський НВК), Кузик В.А, (Сербичанський НВК) та Герасимчук М.Г. (Вітрянський НВК)  провели майстер-клас «Розв’язування розрахункових задач».

З метою вивчення, узагальнення та подальшого розповсюдження досвіду вчителів, учні яких мають високі результати на ЗНО, на засіданні круглого столу вчителі хімії Олійник О.А., (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гвіздівці) та Лиса М.М. (Романковецька гімназія) представили свої бачення  питань «Забезпечення можливостей самовизначення дитини через залучення до різних видів діяльності» та «Про підготовку учнів до ЗНО-2016 з хімії».

Родзинкою роботи методоб’єднання    був виступ учасника районного творчого конкурсу «Буковинські пересмішники» Кушніра Артура, який прочитав гумореску «Рятуйте жінку».

На завершення роботи семінару, зважаючи на актуальність даної проблеми,  методист РМК Владиченко А.В. та учасники РМО підвели  підсумки та прийняли методичні рекомендації. 

                                               

                                               

                                               

                                               

                                               

                                               

                                               

                                               

                                               

Переглядів: 407 | Додав: sok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
ЗНО
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz