Субота, 27.04.2024, 17:17
Відділ освіти, молоді та спорту
Сокирянської 
РДA


Вітаю Вас Гість | RSS

Головна
ДОН
ІППОЧО
Букпортрет
...
Головна » 2013 » Листопад » 29 » На базі дошкільного навчального закладу «Суничка» с.Василівка відбулося методичне об'єднання
23:31
На базі дошкільного навчального закладу «Суничка» с.Василівка відбулося методичне об'єднання

         27.11.2013 р. на базі дошкільного навчального  закладу «Суничка» с. Василівка відбулося районне методичне об'єднання  вихователів та методистів ДНЗ, НВК району з питання «Нові підходи  до дослідницької діяльності дітей, як до основи їхнього розумового, фізичного розвитку та формування загальної готовності до життя» за учаcті методиста РМК Полонки І.А.  управління освіти, молоді та спорту РДА.

Присутні вихователі, методисти дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів району мали змогу ознайомитись із роботою закладу, впевнитись в тому, що для дошкільнят створені всі належні умови. Розпочалося методичне об'єднання візиткою  ДНЗ, яку представила завідуюча ДНЗ Заришняк Т.П. Учасники методичного об'єднання мали можливість переглянути різноманітні персональні міні-виставки творчих робіт працівників дошкільної установи «Сувеніри власними руками», презентацію дидактичних посібників, виставку дитячих робіт.

Приємним є те, що велика увага до дошкільнят приділяється з боку органів місцевого самоврядування   Зеленого А.В., який завжди переймається проблемами ДНЗ. Хочеться також відмітити, що в даному закладі існує тісна співпраця з школою, батьками вихованців та адміністрацією ЗНЗ.

Пошуково-дослідницька  діяльність сприяє створенню активної пізнавальної діяльності в дітей, збагачує, урізноманітнює педагогічний процес; її елементи органічно переплітаються з іншими видами дитячої діяльності. Саме дослідження допомагає їм пізнавати навколишній світ. Підготовка  дитини до дослідницької діяльності, навчання її вмінь та навичок дослідницького пошуку стає найважливішим завданням сучасної освіти.

         Вихователем Госик Т. В. було проведено комплексне заняття з дітьми молодшої групи  «Чарівне яйце», під час якого вихователь зуміла зацікавити дітей незвичайним гостем – метеликом, який спостерігав за роботою малят протягом усього заняття. Використання сюжету знайомої казки «Курочка ряба» сприяло пробудженню інтересу до проведення дослідів з яйцем: порівняти яйця і камінчики – чим схожі і в чому полягає суттєва різниця; порівняти  між собою курячі і гусячі яйця та зробити висновок , що розмір яйця відповідає розміру пташки, що їх знесла. Здатність дітей мислити самостійно була реалізована під час дидактичної гри «Хто народжується з яйця?». Досліди по занурюванню камінців у воду сприяли тому, що діти зробили висновок про вміст повітря в обох предметах, яке виходить з води у вигляді бульбашок. Вихователь добре володіла увагою дітей, зуміла її активізувати.

   Вихователем Мікірін М. В.  разом зі своїм помічником Карлсоном (роль виконувала помічник вихователя) було проведено заняття в старшій групі «Щоб здоровими зростати, корисну їжу слід вживати» заняття було досить насиченим, з різноманітною діяльністю дітей та відзначалось актуальністю проблеми для дітей-шестирічок, зуміли легко заохотити дітей до проведення дослідів і визначити, чому сухарики, чіпси, солодка зафарбована та газована вода  шкідливі для організму людини.  В активному словнику дошкільнят є досить складні терміни: барвники, ароматизатори, алергія, вуглекислий газ. Під час заняття Майя Василівна використала інші нетрадиційні форми роботи: вікторина «Відгадай загадку», практична вправа «Готуємо вінегрет і бутерброди», дидактична гра «Яку страву приготуємо з цих овочів, ягід, фруктів?». Гарного настрою додала малятам запальна пісня «Варенички» М. Поплавського.

        Під час виховного заходу «Червона калина – символ України» (вихователь Ольхова В.М. та музичний керівник Гнатчук П.П.) були використані різноманітні жанрові твори для поглиблення і розширення знань про рідну природу, народну символіку, національні традиції, а основне – виховання дошкільнят любові до рідної землі, народних звичаїв та обрядів. А саме – пісні, танці, поетичні твори, легенди. Гарні національні костюми для хлопчиків та дівчаток, а також ведучих, сприяло виробленню відповідного настрою. Тематика всього матеріалу відповідало темі заходу. Дуже гарною і талановитою була дівчинка «калина», яка чистим голосочком виконала пісню. Оригінальністю вирізнявся танець козачат та виступ дитячого оркестру (сопілки та бубни).

     Психологом ДНЗ Ольховою В.М. було проведено тренінгове заняття «Формування позитивного психологічного клімату в педколективі» з учасниками методичного об'єднання сприяли створенню у них позитивних емоцій, зниженню емоційного напруження, активізації взаємного спілкування. Вправи «Вітання. Унікальність кожного», «Хто народився у травні…», «Корабельна аварія», «Цікава історія» сприяли виконанню поставленої психологом мети. Цитатою дня була: «Двері в людські стосунки відкриваються на себе».

       Завідуючою дошкільного навчального закладу Заришняк Т.П.  було проведено ділову гру з учасниками районного методичного об'єднання «Пізнаємо світ разом: вихователі, діти, батьки» у формі казково-фантастичного дійства. Завдання, запропоновані Феєю, Доктором природничо-дослідницьких наук, сприяли активізації мислительних процесів педагогів, вмінню виробити колективну думку та відстоювати власну точку зору.

       Вихователі ДНЗ, НВК району поділилися з присутніми своїми досвідами.   Були практично показані досліди вихователями Кремінською І.В. (ДНЗ «Чебурашка» село Романківці), Петрунік А.Н. (ДНЗ «Дзвіночок» с. Коболчин) та Гладкою Г.С. (ДНЗ №1 «Веселка м. Сокиряни).

За результатами роботи методичного об'єднання розроблено рекомендації для педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів району

 

 






Переглядів: 540 | Додав: sok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
ЗНО
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz