Субота, 04.05.2024, 09:47
Відділ освіти, молоді та спорту
Сокирянської 
РДA


Вітаю Вас Гість | RSS

Головна
ДОН
ІППОЧО
Букпортрет
...
Головна » 2015 » Березень » 12 » Методичне об’єднання вчителів географії та економіки в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 м. Сокиряни
17:02
Методичне об’єднання вчителів географії та економіки в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 м. Сокиряни

5 березня 2015р. на базі ЗОШ I- III ступенів №1 м.Сокиряни відбулося районне методичне об’єднання вчителів географії та економіки з питання «Педагогічні стратегії розвитку інноваційної особистості на уроках географії та економіки через реалізацію технологій креативної освіти»  за участі Дідик Ірини Анатоліївни, методиста РМК відділу освіти управління освіти, молоді та спорту РДА.

На даному методичному заході були присутні вчителі географії, економіки 24 шкіл району.

Серед шкільних предметів географія та економіка має дуже широкі можливості для розвитку інноваційної особистості школяра, використовуючи сучасні технології навчання. Загальновідомо, що викладання географії та економіки у школі вимагає нових методичних підходів до навчання учнів, оскільки використання лише традиційних методів навчання, як показує шкільна практика, сьогодні вже не може бути достатньо ефективним. Потрібно навчати дітей із врахуванням індивідуальних можливостей і запитів школярів.

        Сучасні інноваційні технології в географічній освіті базуються на ідеї їх інтеграції з традиційними навчальними методиками. Сьогодні ми  перебуваємо на етапі оновлення всієї системи освіти, впровадження в навчально-виховний процес нових інформаційних технологій, орієнтації на творчу діяльність учня, визнання неповторності його особистості, забезпечення диференціації та індивідуалізації навчання.

       Одним із напрямів модернізації системи географічної освіти у школі є впровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес. Сучасне життя вимагає від учителів освоєння комп’ютерної техніки, тому що багатьом учням, які вже достатньою мірою володіють комп’ютерною технікою, більш близькими і зрозумілими є комп’ютерні та мультимедійні версії тем шкільних курсів з географії.

Найважливішим завданням сучасності вважають - реалізацію особистісно  орієнтованого підходу до навчання учнів, коли учень із об’єкта педагогічного впливу стає суб’єктом творчої діяльності, що значною мірою впливає на досягнення ним більш високого рівня знань і вмінь.

Учасників методичного об'єднання  привітала  директор школи Босак Лілія Миколаївна. Директор розповіла  історію заснування і розвитку школи,  про організацію роботи навчального закладу, про вчителів, які викладають географію та економіку ,  перспективи школи на майбутнє.

Поділилися власним досвідом роботи Пошак Лариса Георгіївна  та Дорофей Світлана Семенівна із застосуванням мультимедійних презентацій на уроках географії, економіки, адже будуючи свій конспект чи опорну схему, учень має зосередити увагу на найголовнішому навчальному матеріалі в темі, виділити його, визначити місце для другорядного, розкрити зв’язок головного з допоміжним, не порушуючи при цьому основних географічних принципів та закономірностей, дотримуючись алгоритмів відповідей. Крім того географічне зображення за допомогою умовних позначень дає змогу використовувати ефективніше час на уроці. Система роботи із застосуванням презентацій полягає у розділі навчального матеріалу на великі смислові блоки та у можливості кількаразового повтору інформації, а результатом цього є поглиблення знань, умінь та навичок учнів.

        У теоретичні частині методист РМК відділу освіти УОМС РДА Дідик І.А.  відзначила актуальність даної теми на сьогоднішній день. У практичній частині учасники методичного об'єднання відвідали показовий урок економіки в 11 класі на тему «Інфляція як макроекономічне явище», який провела вчитель географії та економіки  ЗОШ I-III ступенів   №1 м.Сокиряни Дорофей Світлана Семенівна, яка пов’язала тему уроку з актуальністю, застосувала різні методи навчання, які сприяють креативності учнів. Пошак Лариса Георгіївна, вчитель географії даного закладу, провела показовий урок у 6 - Б класу на тему « Води суходолу. Річки». Урок був цікавий, насичений різними методами роботи і цікавими матеріалами. Учні із захопленням працювали на урокі і гарно відповідали на запитання. Учителі Пошак Лариса Георгіївна  та Дорофей Світлана Семенівна зуміли представити вміння практично використовувати в роботі  інформаційно-комунікаційні технології.

Уроки географії та економіки вчителі провели на високому науковому і методичному рівні. 

         Детальний аналіз уроку дали керівники районного методичного об’єднання Каруценко Владислав Трохимович та Добровольська Оксана Валентинівна учителі географії, економіки відзначили, що уроки, проведені Світланою Семенівною та Ларисою Георгіївною характеризуються сучасністю, науковістю, доступністю, а використання інтерактивних методів навчання, ІКТ, пробуджують великий інтерес учнів до предметів та мають високу результативність.                                                                

         Вчителями географії Пошак Ларисою Георгіївною  та Дорофей Світланою Семенівною в повній мірі реалізовано мету уроку, вдало поєднано використання комп'ютера, мультимедійного проектору та інших засобів у процесі викладання географії та економіки для активізації пізнавальної діяльності учнів.

    Урок економіки, який проводила Дорофей Світлана Семенівна почався словами давнього мудреця «Як тільки люди придумали гроші, щойно перед ними виникло питання «Де їх брати?» Проблемне питання: «Чому саме ці слова мають відношення до теми уроку?» Далі інтрига з емісією «грошей», аукціон. Багато різних запитань і завданнь з досить актуальної - теми інфляція,  характеристика наслідків цього економічного зла та спроби вирішення проблеми інфляції у рідній державі та власній родині. Протягом уроку учні працювали з інтересом, атмосфера була доброзичлива, було спокійно і без ніякого напруження. Учні аналізували графік інфляції в Україні, рахували темп інфляції 2014 року, презентували учнівський проект «Інфляція в сучасній Україні». Розповідали як відчувається в рідному місці та у родині.   У кінці уроку учні одержують зароблені ними «гроші», які з використання темпу інфляції переводяться у бали. Таким чином вчителем черговий раз підкреслено, що «Знання – це багатство». 

Урок географії, який проводила Пошак Лариса Георгіївна  на тему  «Води суходолу. Річки», був цікавим, змістовним, а атмосфера на ньому доброзичливою та партнерською. Чітко, лаконічно подається  матеріал. Водночас для посилення емоційного, пізнавального впливу використовуються і відеофрагменти, і презентації, муляжі річкового басейну та річкової системи, демонстрація експерименту утворення річкової долини. Для перевірки і закріплення набутих знань вдало підібрано різноманітні форми роботи: тести  та письмові опитувальники. Для учнів такий насичений, продуктивний темп роботи був звичним, кожен працював з задоволенням. 

          Лариса Георгіївна  застосовувала  різноманітні форми і методи: випереджувальні завдання, робота з картою, текстом підручника, слайд –шоу, цікаві розповіді і демонстрація експерименту, правила  визначення приток річки.   І все це було на уроці!

            У рамках методичного об'єднання, Дорофей Світлана Семенівна, вчитель географії та економіки  Сокирянської школи, провела майстер-клас з учасниками методичного об'єднання з проблеми «Мої педагогічні знахідки». Учасники гри із задоволенням  вирішували ряд цікавих завдань, одержували солодкі призи  і в кінці з цікавістю рахували цукерки, у кого їх  більше.

        Після проведення практичної частини методичного об'єднання  учасники методичного об'єднання взяли участь у роботі круглого столу з проблеми

 «Педагогічні стратегії розвитку інноваційної особистості на уроках географії та економіки через реалізацію технологій креативної освіти ».

       Під час круглого столу вчителі мали змогу поспілкуватися на професійні теми, поділитися враженнями про почуте та побачене.

      Учасниками методичного об'єднання активно обговорювалося питання використання ІКТ  та застосування інноваційних технологій на уроках географії, економіки. У результаті дискутування дійшли до  висновку: актуальність глибшого вивчення та застосування даної методичної теми в практиці роботи вчителів географії, економіки визначається глобалізацією сучасного інформаційного світу, що призвело до утвердження медіакультури практично в усіх галузях людського життя, у тому числі і в освітньому просторі. Використання сучасних інформаційних технологій, особливо у поєднанні з інтерактивними методами та формами роботи, відіграють значну роль у формуванні ціннісних орієнтацій сучасної учнівської молоді, формуванні їх креативності.

Під час засідання круглого столу було розглянуто ряд питань, які не лише несли теоретичну інформацію, а й рекомендовані для практичного вивчення та застосування у подальшій роботі з учнями. Зокрема, це:

1). «Аналіз виступу дітей на III етапі Всеукраїнських олімпіад з географії, економіки та з науково – дослідницьких робіт», доповіла Добровольська Оксана Валентинівна, керівник районного     методичного  об'єднання  вчителів  економіки, вчитель   географії ЗОШ I – III ступенів  с.Вашківці;

2). «Про підготовку учнів до ЗНО в 2015 році з географії», доповів Каруценко Владислав Трохимович, керівник районного     методичного  об'єднання  вчителів  географії, вчитель   географії Романковецької  гімназії;

3). «Технологічна культура вчителя – індикатор якості креативної освіти», презентувала з власного досвіду роботи Щаслива Ірина Анатоліївна, вчитель географії ЗОШ I – III ступенів с.Коболчин;

  1. «Формування навичок учнів при розв’язуванні різнотипових економічних задач», поділився власним досвідом роботи з вчителями економіки району Цуркан Василь Михайлович, вчитель економіки Білоусівського НВК.

         Після обговорення відвіданих заходів та обміну досвідом учасникам методоб’єднання було надано ряд рекомендацій до виконання.

По завершенню методичного об'єднання розглянуто проект рекомендацій та прийнято відповідні рішення.

Із гарними враженнями та морем задоволення роз'їхались учасники районного методичного об'єднання.

 

Методист РМК,

 І.А. Дідик 

Переглядів: 1021 | Додав: sok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
ЗНО
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz